Komitet społeczny budowy Sali gimnastycznej dla seniorów w Gorzowie Wlkp

Komitet Społeczny budowy Kompleksu Sportowego dla seniorów w Gorzowie Wlkp.

Fundacja Gorzów dla Seniorów oraz Kompleks Aktywności Seniorskiej zdecydowali wspólnie o założeniu komitetu społecznego w celu wspierania budowy pierwszego w Gorzowie Wlkp. kompleksu sportowego dla seniorów.

Komitet Społeczny skupia znane osoby ze świata kultury, sportu, społeczników, lokalnych przedsiębiorców i przedstawicieli mediów. Celem Komitetu Społecznego jest promowanie idei aktywizacji gorzowskich seniorów, zachęcanie mieszkańców Gorzowa Wlkp. i lokalnego biznesu do wsparcia budowy Kompleksu oraz prowadzenie lobbingu na rzecz Kompleksu Sportowego wśród decydentów miejskich.

Kompleks stanowić będzie w pełni dostosowany do potrzeb seniorów ośrodek sportowy, w którym będą oni mogli skorzystać z wysokiej jakości usług sportowych dostosowanych do ich specyficznych potrzeb fizycznych i zdrowotnych. Z wiekiem sprawność fizyczna maleje a możliwości organizmu powoli się ograniczają. Nie oznacza to jednak, że należy rezygnować z aktywności fizycznej. Powinno się ją tylko odpowiednio dopasować. Dzięki temu osoba starsza dłużej może cieszyć się lepszym zdrowiem i niezależnością fizyczną. Niestety w Gorzowie ani okolicach nie ma miejsca, które zapewniłoby dużej grupie społecznej jaką są seniorzy (30 tys. osób) miejsce, sprzęt ani odpowiednie zajęcia, które spełniłyby zapotrzebowanie na zajęcia sportowe dla seniorów. Członkowie Komitetu to osoby, które zdają sobie sprawę z potrzeb środowiska osób starszych i dlatego będą aktywnie wspierać ideę budowy Kompleksu Sportowego dla seniorów.

Wspomóż naszą zbiórkę wchodząc na stronę internetową www.gorzowpomaga.pl

W tej chwili do Komitetu Społecznego budowy Kompleksu Sportowego dla seniorów SENIOR SPORT należą, m.in. Tomasz Kucharski, wioślarz, dwukrotny mistrz olimpijski, pięciokrotny medalista mistrzostw świata, Małgorzata Madej z Akademickiego Centrum Sportu i Turystyki AJP w Gorzowie Wlkp., dr Dorota Pilecka z Zakładu Rehabilitacji AWF w Gorzowie Wlkp.