Cele

Fundacja „Gorzów dla Seniorów” powołana została w 2015r. Od samego początku istnienia cała polityka fundacji skupiała sie na rozwinięciu polityki senioralnej w naszym mieście- Gorzowie Wielkopolskim.

BUDUJEMY KOMPLEKS AKTYWNOŚCI SENIORSKIEJ

Seniorzy 60+ to największa grupa społeczna w Gorzowie Wlkp., która liczy już 30 tysięcy mieszkańców. Tylko niecałe 2% Gorzowian 60+ prowadzi aktywny tryb życia uczestnicząc w organizowanych przez organizacje seniorskie zajęciach sportowych i kulturalnych. Jedną z przyczyn niskiej aktywności osób starszych jest brak odpowiedniej infrastruktury umożliwiającej udział większych grup seniorów w zorganizowanych zajęciach. Konieczne jest chociażby wybudowanie specjalnie przygotowanej sali gimnastycznej, której wyposażenie pozwalałoby osobom starszym czuć się bezpiecznie przy każdym, nawet najbardziej wymagającym ćwiczeniu. Sama sala gimnastyczna to jednak jeszcze nie wszystko. Potrzebne jest kompleksowe rozwiązanie, a więc miejsce gdzie można ćwiczyć zarówno ciało jak i umysł, wziąć udział w gimnastyce, zajęciach komputerowych, posłuchać prelekcji czy po prostu spotkać się w seniorskim gronie. W chwili obecnej nie ma w naszym mieście odpowiedniego miejsca do takich zajęć i seniorzy muszą radzić sobie korzystając z prowizorycznych, nieprzystosowanych pomieszczeń. Pomóż nam to zmienić! Zadbajmy o miejsce do gimnastyki ciała i umysłu dla naszych bliskich i zapewnijmy sobie takie miejsce na spokojną przyszłość.

Idea KAS opiera się na zapewnieniu seniorom miejsca w którym będą oni mogli spędzać wolny czas, integrować się, bawić oraz rozwijać. KAS to wielofunkcyjny i kompleksowy ośrodek w którym osoby starsze będą mogły rozwijać swoje zainteresowani, spotykać się z innymi seniorami, uczestniczyć w ciekawych i różnorodnych zajęciach, spędzać wolny czas w miłej i przyjaznej atmosferze. Naszym głównym celem jest wybudowanie dla gorzowskich seniorów pierwszego kompleksu dostosowanego wyłącznie do ich potrzeb i do ich użytku. Reagujemy w ten sposób na rosnąca ilość osób starszych w naszym mieście oraz ich potrzeby do spędzania wolnego czasu w miły i aktywny sposób z osobami w swoim wieku. Według statystyk na 2017 rok co trzeci mieszkaniec Gorzowa to osoba powyżej 50 roku życia. Liczba mieszkańców powyżej 60-tki w naszym mieście sięga 32,5 tysięcy osób.  Mimo to nasze miasto nie posiada miejsca, które zaspokajałoby potrzeby seniorów do ciekawego i aktywnego spędzania czasu. Ideą Kompleksu Aktywności Seniorskiej w Gorzowie jest stworzenie miejsca gdzie potrzeby te zostaną zaspokojone a różnorodna oferta zajęć, warsztatów i spotkań  sprawi, że jeszcze większa ilość seniorów do nas dołączy.

Wierzymy, że takie miejsce jest potrzebne w naszym mieście dlatego dokładamy wszelkich starań by KAS wyróżniał się wysoką jakością usług i różnorodnością oferowanych zajęć. a tekst