Kompleks Aktywności Seniorskiej

Kompleks Aktywności Seniorskiej to wielofunkcyjny i kompleksowy ośrodek zapewniający gorzowskim seniorom rozrywkę, integrację, edukację, zdrowie i zabawę. Na tą chwilę kompleks składa się z dwóch obiektów.

Pierwszym z nich jest klub seniora ,,Dolinki” na ul. Pomorskiej 34. W lokalu tym znajduje się sala wykładowa i dwie sale warsztatowe w których odbywają się zajęcia integracyjne, ruchowe oraz wykłady i warsztaty ze specjalistami. W ramach zajęć odbywają się m.in. wykłady i warsztaty psychologiczne, zajęcia ruchowe i taneczne, zajęcia terapeutyczne a także zajęcia integracyjne w tym gry karciane i bingo. W tym miejscu organizowane są również potańcówki dla klubowiczów, zajęcia kół zainteresowań oraz warsztaty komputerowe. Lokal posiada wyposażoną kuchnię z której korzystać mogą klubowicze aby we własnym zakresie w trakcie zajęć zrobić sobie kawę albo  herbatę.

Aktualne informacje na temat działalności KAS dostępne na naszej stronie Facebook.

https://www.facebook.com/KompleksAktywnosciSeniorskiej/?modal=admin_todo_tour

 

Drugi lokal to kawiarnia ,,Seniorita” na ul. Trauguta. Kawiarnia czynna jest od poniedziałku do czwartku w godzinach 10.00-19.00 oraz w piątku od 10.00 do 15.00. W godzinach porannych (10.00- 12.00) jest tu czytelnia z nową prasą, którą seniorzy w spokoju mogą przeczytać przy porannej kawie lub herbacie. W godzinach czytelni nasi klubowicze mogą zamówić herbatę i kawę w specjalnej ofercie za 1 zł. W wyznaczone dni w kawiarni organizowane są dla klubowiczów wieczorki tematyczne. Z miejsca tego korzystać mogą wyłącznie klubowicze. Chcemy by było ono oazą spokoju i ciszy dla seniorów, który szukają miejsca do odpoczynku ale jednocześnie mamy zamiar wykorzystać je do organizacji zabaw i zajęć integracyjnych by nasi klubowicze mieli możliwość integracji i spędzania czasu w miłym towarzystwie.

Więcej informacji na temat kawiarni dostępnych na naszej stronie Facebook.

https://www.facebook.com/Seniorita-cafe-103602584509935/